googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Технологія «ТРИ-Е». Правила підживлення озимих після перезимівлі.

Ранньовесняна оцінка стану посівів озимих зернових культур вимагає особливо ретельного і своєчасного проведення. Проводять її в три етапи: перед поновленням весняної вегетації, в процесі настання весняної вегетації і остаточно - через 10-12 днів після відновлення вегетації.


Відновлення весняної вегетації залежить від встановлення середньодобової температури повітря - з настанням температури вище +5 ° С і зростанням її, пшениця починає вегетацію вже на 4-5 день, а при різких перепадах температури в бік зниження протікання вегетації може бути менш активним і непомітним для оцінки.


Перед відновленням вегетації озимих зернових культур (лютневі вікна) необхідно провести:


1) оцінку стану посівів по рівномірності і щільності;


2) оцінку стану тканин вузла кущіння;


3) біологічний контроль конуса росту.


 Після відновлення весняної вегетації (на 4-5 день після встановлення стабільної температури вище + 5 ° С) оцінюють:


1) стан виходу рослин з зими (щільність, фаза, загиблі рослини);


2) регенерацію (відростання) листового апарату;


3) наявність і відростання вторинних коренів весняного утворення;


4) заселення площ гризунами;


5) засмічення бур'янами;


6) ураження листового апарату хворобами;


7) погодні умови і необхідність ремонту або пересіву перевірених площ;


8) необхідність і норми підгодівлі азотними добривами.


 Час відновлення весняної вегетації озимих культур є важливим фактором впливу на стан посівів.


Тривалість світлового дня і температурний режим повітря на початку першої декади березня і другої декади квітня різні і їх вплив на ріст і розвиток рослин озимих зернових культур є неоднаковим.


Ранній і пізній час відновлення весняної вегетації озимих зернових культур по-різному впливають на ріст і розвиток рослин озимих зернових культур (табл.1).


1. Развиток рослин озимої пшениці при різних термінах відновлення весняної вегетації

Ранній (до 15 березня)

Пізній (після 5 квітня)

Позитивні ознаки:

1. Швидка регенерація вегетативної маси.

2. Рослини швидше вкорінюються і кущаться.

3. Посилений приріст вегетативної маси.

4. Формується хороший урожай.

Негативні ознаки:

1. Випадає період росту рослин в 20-30 днів.

2. Низькорослі рослини з недостатнім накопиченням вегетативної маси і нерозвиненою кореневою системою.

Негативні ознаки:

5. Надмірне накопичення вегетативної маси і можливо вилягання посівів.

6. Знижений вміст білка і клейковини в зерні.

Позитивні ознаки:

3. Вищий вихід зерна в біомасі врожаю.

4. Висока якість зерна.


Під час пізньої весняної вегетації озимих зернових культур спостерігається пригнічення росту, зрідженість і засміченість посівів, вони гірше кущаться і вкорінюються, формується низький урожай зерна.


Дуже важливо своєчасно підтримати імунну систему рослини,  дати поштовх ростовим процесам і включити внутрішні резерви рослинного організму для подолання їм самим стресових факторів, пов'язаних з умовами перезимівлі.


Хочемо запропонувати Вам технологію «Три-Е», в яку входять два широко відомих препарату біологічного походження Альбіт і Лігногумат. Ці препарати вже протягом більше 15 років використовують в своїх технологіях багато великі агрохолдинги, сільгосппідприємства і фермерські господарства в усіх регіонах України.


Діюча речовина Альбіту - біополімер полі-бета-гидроксимасляная кислота. Це природне запасне речовина корисних ґрунтових бактерій (подібно до крохмалю у рослин, жиру і глікогену у тварин).


Продукти трансформації полі- бета-гідроксимасляної кислоти мають виражений фітогормональної (ауксинового) дією. Це веде до стимуляції росту рослин, розтягування клітин, закладці нових нирок і пагонів.


Рослини, попередньо оброблені альбітом, мають підвищену стійкість до стресів. Збільшення стійкості в польових умовах відзначено до посухи, підвищеній температурі, заморозків, пестицидного стресу, хімічного забруднення ґрунтів, засолення і т. д. Аскорбат може поширюватися по рослині і підвищувати стійкість до стресів навіть в органах, що не були оброблені Альбітом.


 Підвищення рівня антиоксидантних ферментів в клітинах рослин також призводить до збільшення вмісту аскорбінової кислоти і хлорофілу (надбавка до 100% до контролю).


 Під впливом Альбітом в рослині синтезується саліцилова кислота - надзвичайно активне сигнальне з'єднання. Вона імунізують рослини проти хвороб, тканини рослин набувають неспецифічну стійкість до широкого кола патогенів (системна придбана стійкість). Завдяки цьому, ефект Альбіту нагадує дію системних фунгіцидів, з тією різницею, що вони, поширюючись по рослині, мають пряму біоцидну дію на фітопатогени, а Альбіт викликає поширення природного сигнального метаболіту - саліцилової кислоти, в результаті чого навіть органи рослин, не оброблені альбітом, імунізуються проти захворювань.


В результаті багаторічних дослідів, проведених в польових умовах в різних кліматичних зонах, встановлено імунізуючу дію Альбіту проти основних хвороб зернових культур:


Озимої пшениці:


- кореневі гнилі - 81% ± 10%;


- бура іржа - 49% ± 11%;


- борошниста роса - 51% ± 20%;


- септоріоз - 52% ± 8,8%.


Ярового та озимого ячменю:


- сітчаста плямистість - 60% ± 15%;


- темно-бура плямистість - 65% ± 14,8%;


- кореневі гнилі - 69% ± 9%.


Крім імунізують дії, саліцилова кислота викликає прискорену закладку пагонів і генеративних органів рослин, бо стимулює їх розвиток.
Таким чином, Альбіт діє як комплексний, збалансований захисно-стимулюючий препарат, що охоплює практично всі сфери життєдіяльності рослини.

Лігногумат - високоефективний фульвово-гуміновий препарат, що містить до 90% гумінових кислот, з яких близько 40% фульвових. Оскільки Лігногумат отримують в результаті прискореної гуміфікації рослинної сировини лігніну, він містить в собі всі основні органічні речовини, які знаходяться в живому клітинному соку рослин.Тому Лігногумат називають «живим гуматом». Технологією виробництва передбачено додаткове збагачення препарату необхідним комплексом мікроелементів, які

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити