Технологія «ТРИ-Е». Правила підживлення озимих після перезимівлі.
Ранньовесняна оцінка стану посівів озимих зернових культур вимагає особливо ретельного і своєчасного проведення. Проводять її в три етапи: перед поновленням весняної вегетації, в процесі настання весняної вегетації і остаточно - через 10-12 днів після відновлення вегетації.
Відновлення весняної вегетації залежить від встановлення середньодобової температури повітря - з настанням температури вище +5 ° С і зростанням її, пшениця починає вегетацію вже на 4-5 день, а при різких перепадах температури в бік зниження протікання вегетації може бути менш активним і непомітним для оцінки.
Перед відновленням вегетації озимих зернових культур (лютневі вікна) необхідно провести:
1) оцінку стану посівів по рівномірності і щільності;
2) оцінку стану тканин вузла кущіння;
3) біологічний контроль конуса росту.
Після відновлення весняної вегетації (на 4-5 день після встановлення стабільної температури вище + 5 ° С) оцінюють:
1) стан виходу рослин з зими (щільність, фаза, загиблі рослини);
2) регенерацію (відростання) листового апарату;
3) наявність і відростання вторинних коренів весняного утворення;
4) заселення площ гризунами;
5) засмічення бур'янами;
6) ураження листового апарату хворобами;
7) погодні умови і необхідність ремонту або пересіву перевірених площ;
8) необхідність і норми підгодівлі азотними добривами.
Час відновлення весняної вегетації озимих культур є важливим фактором впливу на стан посівів.
Тривалість світлового дня і температурний режим повітря на початку першої декади березня і другої декади квітня різні і їх вплив на ріст і розвиток рослин озимих зернових культур є неоднаковим.
Ранній і пізній час відновлення весняної вегетації озимих зернових культур по-різному впливають на ріст і розвиток рослин озимих зернових культур (табл.1).
1. Развиток рослин озимої пшениці при різних термінах відновлення весняної вегетації |
||||||
|
Під час пізньої весняної вегетації озимих зернових культур спостерігається пригнічення росту, зрідженість і засміченість посівів, вони гірше кущаться і вкорінюються, формується низький урожай зерна.
Дуже важливо своєчасно підтримати імунну систему рослини, дати поштовх ростовим процесам і включити внутрішні резерви рослинного організму для подолання їм самим стресових факторів, пов'язаних з умовами перезимівлі.
Хочемо запропонувати Вам технологію «Три-Е», в яку входять два широко відомих препарату біологічного походження Альбіт і Лігногумат. Ці препарати вже протягом більше 15 років використовують в своїх технологіях багато великі агрохолдинги, сільгосппідприємства і фермерські господарства в усіх регіонах України.
Діюча речовина Альбіту - біополімер полі-бета-гидроксимасляная кислота. Це природне запасне речовина корисних ґрунтових бактерій (подібно до крохмалю у рослин, жиру і глікогену у тварин).
Продукти трансформації полі- бета-гідроксимасляної кислоти мають виражений фітогормональної (ауксинового) дією. Це веде до стимуляції росту рослин, розтягування клітин, закладці нових нирок і пагонів.
Рослини, попередньо оброблені альбітом, мають підвищену стійкість до стресів. Збільшення стійкості в польових умовах відзначено до посухи, підвищеній температурі, заморозків, пестицидного стресу, хімічного забруднення ґрунтів, засолення і т. д. Аскорбат може поширюватися по рослині і підвищувати стійкість до стресів навіть в органах, що не були оброблені Альбітом.
Підвищення рівня антиоксидантних ферментів в клітинах рослин також призводить до збільшення вмісту аскорбінової кислоти і хлорофілу (надбавка до 100% до контролю).
Під впливом Альбітом в рослині синтезується саліцилова кислота - надзвичайно активне сигнальне з'єднання. Вона імунізують рослини проти хвороб, тканини рослин набувають неспецифічну стійкість до широкого кола патогенів (системна придбана стійкість). Завдяки цьому, ефект Альбіту нагадує дію системних фунгіцидів, з тією різницею, що вони, поширюючись по рослині, мають пряму біоцидну дію на фітопатогени, а Альбіт викликає поширення природного сигнального метаболіту - саліцилової кислоти, в результаті чого навіть органи рослин, не оброблені альбітом, імунізуються проти захворювань.
В результаті багаторічних дослідів, проведених в польових умовах в різних кліматичних зонах, встановлено імунізуючу дію Альбіту проти основних хвороб зернових культур:
Озимої пшениці:
- кореневі гнилі - 81% ± 10%;
- бура іржа - 49% ± 11%;
- борошниста роса - 51% ± 20%;
- септоріоз - 52% ± 8,8%.
Ярового та озимого ячменю:
- сітчаста плямистість - 60% ± 15%;
- темно-бура плямистість - 65% ± 14,8%;
- кореневі гнилі - 69% ± 9%.
Крім імунізують дії, саліцилова кислота викликає
прискорену закладку пагонів і генеративних органів рослин, бо стимулює їх
розвиток.
Таким чином, Альбіт діє як комплексний, збалансований захисно-стимулюючий
препарат, що охоплює практично всі сфери життєдіяльності рослини.
Лігногумат - високоефективний
фульвово-гуміновий препарат, що містить до 90% гумінових кислот, з яких близько
40% фульвових. Оскільки Лігногумат отримують в результаті прискореної
гуміфікації рослинної сировини лігніну, він містить в собі всі основні
органічні речовини, які знаходяться в живому клітинному соку рослин.Тому
Лігногумат називають «живим гуматом». Технологією
виробництва передбачено додаткове збагачення препарату необхідним комплексом
мікроелементів, які