Сад осінній зберігай - буде щедрим урожай!
Як прикро садівнику, коли раптом гине улюблене деревце, що багато років радувало смачним урожаєм. Здавалося б, здорові дерева, але раптово засихає листя, а потім і майже зрілі плоди. Причиною таких прикрих випадків в садах є бактеріальний опік. Бактеріальний опік - одне з найнебезпечніших захворювань плодових і ягідних культур. За високу шкодочинність віднесене до об’єктів суворого карантину. Найбільш сприйнятливі до нього груша, яблуня, айва, вишня, слива та інші...
З настанням осінніх вологих та теплих погод, які в останні роки тривають до середини грудня, підвищується ймовірність такого захворювання. За такої погоди на корі створюються сприятливі умови для розмноження бактерій. При їх інтенсивному розповсюдженні окремі ділянки кори гілок, особливо молодих дерев, темніють, утворюються виразки, тріщини, які нерідко приймаються садівниками за сонячні опіки.
ВАЖЛИВО! Під час листопаду бактерії проникають в провідну судинну систему дерев через місця відриву листя. Тим самим збільшується інфікованість дерев шкідливими мікроорганізмами.
Запобігти біді допоможуть вчасні найбільш ефективні осінні обробки саду: після збирання врожаю та після листопаду.
КОМПАНІЯ «РОДОНІТ» ПРОПОНУЄ ВАМ ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ САДУ ВОСЕНИ:
ФІТОЛАВІН, РК - системний препарат бактерицидної дії. Високоефективний проти різних форм бактеріозів, знижує рівень розвитку моніліозу, борошнистої роси, парші плодових дерев.
- Забезпечує захисну дію не менше двох тижнів.
- Стимулює ріст і розвиток рослин.
- Сумісний з хімічними препаратами.
При обробці плодових Фітолавіном після збирання врожаю зменшуються залишкові кількості збудників бактеріозів, підвищується морозостійкість дерев.
Норма витрати 1,0-2,0 л/га (0,2% робочий розчин)
ФАРМАЙОД - дезінфікуючий засіб для боротьби з вірусними та бактеріальними хворобами, а також з мікроорганізмами, що живуть на корі, такими як лишайники, водорості, мохи, сапротрофні гриби та ін.
- Період захисної дії не менш 3-4 тижнів.
- Застосовується замість препаратів, що містять мідь.
- Очищає кору від бактерій та грибків, а також попереджує утворення тріщин і виразок на ній. При цьому різко зменшується число хворих плодових бруньок, нездатних зав’язувати плоди, підвищується стійкість бруньок до негативних температур.
Норма витрати Фармайоду для обробки дерев - 100 мл на 100 л води (0,1 % робочий розчин).
Зверніть увагу! Щоб не перенести інфекцію від хворих дерев на здорові при роботі в саду необхідно дезінфікувати інструменти при переході від дерева до дерева.
Норма витрати Фармайоду для дезінфекції інструменту 10-30 мл на 1 л води (1-3% робочий розчин).