googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Прибуток, прихований на вашому полі!


Типовий підхід до рослинних решток в сільському господарстві часто зводиться до їх спалювання або розкладання з використанням азотних добрив. В обох випадках втрачається вуглець, значення якого для живлення ґрунтової мікрофлори і енергозабезпечення всіх ґрунтових процесів, що відбуваються в ній, неможливо переоцінити. При спалюванні рослинних решток (соломи) також руйнується органічна речовина, гине ґрунтова мікробіота, знижується родючість ґрунту.

   Для підвищення і відновлення родючості сільгоспугідь компанія «Родоніт» пропонує Вам високорентабельну складову Технології «Три-Е» (екологічно, економічно, ефективно) - технологію гуміфікації рослинних решток сільськогосподарських культур із застосуванням препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор» - поживного середовища для активізації розвитку консорціуму грибних та бактеріальних мікроорганізмів-гуміфікаторів, що мають лігнін - та целюлозолітичну дію, здатні фіксувати атмосферний азот, акумулювати в ґрунті фосфор, калій, мікроелементи, амінокислоти та вітаміни для власного розвитку.

 

Ця технологія «управління» рослинними рештками дозволяє за 4-6 місяців, без застосування азотних добрив, додатково розкласти 4 т/га і більше соломи (і інших рослинних залишків), зробити ламкими при найменшому механічному впливі, зберегти і закріпити в ґрунті елементи живлення (органічний вуглець, NPK і мікроелементи) з них, перевести недоступні форми елементів живлення в доступні.


                

                                    Контроль                                                                                3 тижні після внесення                                                  5 тижнів після внесення 

        (без внесення препарату Ризобакт «Гуміфікатор»)                         препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор»)                                препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор»)

Внесення Ризобакту «Гуміфікатора», Вінницька обл.

 

Важливо! Після внесення препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор» рослинні рештки не потребують заробки в ґрунт. Необмежений доступ кисню, сонячне тепло, волога ґрунту та конденсат, що утворюється на соломі, забезпечують життєдіяльність внесених мікроорганізмів і прискорюють перетворення рослинних залишків у гуматизоване органічне добриво.

Норми внесення препарату: в залежності від культури-попередника та маси рослинних решток на 1 га - 1,5 - 3,0 л/га.

 

Технологія гуміфікації є найбільш економічно вигідною, ефективною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними залишками.


Порівняльна схема технологій розкладання рослинних решток

 

Назва технології

Типова  технологія

Біологізована  технологія

Гуміфікація рослинних решток

Елементи технології

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива + Деструктор рослинних решток

Ризобакт СП Гуміфікатор

Назва продукту та витрати, л          

КАС-                 від 45л/га

КАС – від 30 л/га Деструктор -                        від 1,5 л/га

Ризобакт СП Гуміфікатор -              від 1,5 л/га

Витрати коштів на продукти для технологій,  грн/га від

360

465

250

Витрати коштів на заробку рослинних решток, лущення стерні, грн/га

від 250

від 250 грн/га

від 0 грн/га

Загальні витрати на технологію, грн/га

 Від 610 грн/га

Від 715 грн/га

Від 250 грн/га

Додатковий бонус від застосування технології «Гуміфікація рослинних решток»

Надходить  вуглецю в ґрунт, %

2-3%

15-20%

80-90%

Додаткова азотфіксація,                     N2 кг/га

Немає

2-5 кг/га

150-250 кг/га

Підвищення урожайності наступної культури, %

2% - 5%

5% - 7%

5% - 20%

 

Результати застосування Ризобакту СП «Гуміфікатор»:

Господарство Агрофорт, що на Київщині одне з перших застосувало біопрепарат Ризобакт СП «Гуміфікатор» для гуміфікації рослинних решток. До його застосування для роботи з утилізації пожнивними рештками використовували аміачну селітру, або карбамід. Першого року застосували Ризобакт Гуміфікатор на кукурудзі, на 50 гектарах. У 2016 році обробили вже всю площу, яка відведена під кукурудзу. А це близько 4000 гектарів. Норма внесення 2 л/га. Після гуміфікації рослинних решток урожайність наступної культури - сої підвищилась на 3,4 ц/га порівняно з урожайністю на полі, де не вносився препарат.

Агрономи господарства помітили, що структура ґрунту після Ризобакту відчутно поліпшилася. Коли сівалка під’їхала до місця, де препарат уже вносили два роки поспіль, вона сама по собі опустилася на 2–3 см — настільки пухкішим там виявився ґрунт.


У СТОВ «Дружба Нова», Чернігівська обл. Ризобакт СП «Гуміфікатор» вносили у порівнянні з іншими деструкторами для розкладання рослинних решток кукурудзи (Екостерн, Целюлад). Урожайність наступної культури – соняшнику на всіх варіантах була майже однаковою 28,7-28,9 ц/га, але варіант з внесенням Ризобакту СП «Гуміфікатор» виявився найбільш економічно вигідним за рахунок відмови від мінеральних добрив.


З  технологією «Гуміфікація рослинних решток»  Ви зекономите кошти, підвищите урожайність, та зробите крок до збереження довкілля для нащадків!


Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити