googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ (ранніх обробок озимих)

Бути, чи не бути? Питання щодо доцільності внесення азотних добрив по мерзлоталому ґрунту хвилює агровиробників та має прихильників і супротивників. Частина схиляється до думки, що такий спосіб внесення азоту - це просто гроші на вітер, він економічно неефективний. Інші вважають, що при розумному підході це підживлення є дуже важливим для озимих.

Фахівці компанії «Родоніт» вирішили поділитися власною думкою та власним досвідом щодо цього питання. Підживлення озимих культур по мерзлоталому ґрунту проводять при настанні температури понад О °С, коли верхній шар ґрунту перезволожений. При таких умовах добрива швидко розчиняються і поглинаються ґрунтом. Ми вважаємо, що це підживлення є особливо важливим для слаборозвинених посівів, оскільки забезпечує азотом кореневу систему, яка перебуває у виснаженому верхньому шарі ґрунту в ранній, найбільш важливий період відновлення життєдіяльності рослин.

 Якщо рослина зайшла в зиму з добре розвиненими вузлами кущення, сильним коріння, то це підживлення забезпечить їй більш потужну енергію відростання та формування врожаю. Для внесення добрив по мерзлоталому' ґрунту найкращим вибором буде карбамідно - аміачна суміш (КАС) одне з найпопулярніших мінеральних добрив. Це єдине добриво, яке в своєму складі містить три різні форми азоту - нітратну, амонійну і амідну.

Не тільки форма азотних добрив та строки внесення впливають на ефективність цього підживлення. Поєднання добрив разом з фульвогуміновим комплексом препарату Лігногумат в декілька разів підвищує засвоєння добрив, а значить перешкоджає втратам азоту з мінеральних добрив.

Для підвищення ефективності мінеральних добрив, зокрема КАС, та для зниження норм їх витрат ми пропонуємо додавати до кожного підживлення препарат ЛІГНОГУМАТ. Завдяки властивостям Лігногумату створювати легкодоступні для рослин органо-мінеральні комплекси з макро та мікроелементами підвищується засвоюваність елементів живлення рослинами, що дозволяє знизити норми витрат добрив, без втрат ефективності.

Зокрема такий прийом ми відпрацювали в декількох великих (понад 100 га) господарствах при ранньому внесенні КАС 32 з додаванням Лігногумату БМ в кількості 0,3-0,5 л/га. Це дало ранній старт по весні та більш інтенсивніше відростання вегетативної маси озимих культур в умовах холодної весни.

У деяких областях України більш висока врожайність досягається. якщо весняне підживлення здійснюється не за один раз, а розділяється як мінімум на два внесення. Прикладом таких умов є легкі за складом ґрунти, які погано утримують впродовж зими азот, внесений восени. Навіть азот, внесений у фазу кущіння, може на таких ґрунтах вимитися глибше кореневої зони.

Карбамід - прекрасне добриво, але з одним недоліком: при внесенні врозкид з нього випаровується аміак. Залежно від кліматичних умов, такі втрати азоту можуть досягати половини внесеного обсягу. Середні обсяги втрат можна оцінити в 25%. Запобігти цим втратам можна, якщо застосувати карбамід разом з препаратом ЛІГНОГУМАТ.

Так, при вирощуванні вівса на дерново підзолистому суглинковому ґрунті застосували карбамід разом з Лігногуматом. Поєднання карбаміду з Лігногуматом дало приріст врожаю 10.7 ц/га у порівнянні із внесенням одного карбаміду та сприяло збільшенню вмісту білка в зерні. Також таке сумісне внесення сприяло підвищенню коефіцієнта використання азоту на 83,7%. Якщо Ви хочете ефективно внести азотні добрива для підживлення сільськогосподарських культур, то фахівці компанії Родоніт рекомендують поєднувати їх разом з Лігногуматом. Раннє відновлення озимих - запорука кращого врожаю влітку.

З настанням весни не забуваємо і про не менш важливий агрозахід - передпосівну обробку насіння ярих культур.

Саме вона закладає потужний фундамент майбутнього врожаю і вже давно стала абсолютною необхідністю аграрного процесу. Поєднання комплексу системи захисту насіння та системи живлення разом з препаратами Лігногумат та Зеребра Агро від компанії Родоніт дасть потужний заряд для вашого майбутнього врожаю.

Ми провели багато дослідів, знайшовши досконалу формулу, яка поєднує ці два препарати і дає максимальний ефект при мінімальних затратах. Обидва продукти дуже добре зарекомендували себе і підтвердили свою ефективність у боротьбі зі стресами та хворобами рослин.

Ось як це поєднання працює на практиці. Фульвогуміновий комплекс препарату Лігногумат впливає на енергію проростання та швидкість росту рослини, а колоїдне срібло у складі Зеребра Агро підсилює фунгіцидну дію протруювачів і стимулює виробку ауксинів - фітогормонів росту'. Це забезпечує інтенсивний ріст і захист від хвороб вже на ранніх етапах розвитку рослини.

Схема роботи цих препаратів добре вписується в більшість схем господарств, в тому числі вони сумісні з більшістю пестицидів.

Оптимальна схема обробки насіння зернових колосових: в бакову суміш разом з протруйником рекомендуємо вносити Зеребра Агро 0,1 л/т + Лігногумат БМ 0,5-0,75 л/т.

Ефекти від застосування Зеребра Агро + Лігногумат:

·              підвищення енергії проростання, формування міцної кореневої системи, забезпечення ранніх та рівномірних сходів;

·               посилення природних захисних механізмів рослин проти захворювань, в тому числі захист від септоріозу, бурої іржі та інших хвороб, викликаних ґрунтовими патогенами.

 

Бережливе внесення добрив - раціональний підхід - застосування технологій компанії Родоніт - це запорука зростання врожайності, зменшення екологічного навантаження на еко­систему та покращення якості продукції.

 

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити