googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Переможець стовбура - Фітоплазмін, ВРК.

Стовбур - одна з найпоширеніших і шкідливих хвороб томатів та інших пасльонових культур (особливо в південних областях України).

Втрати врожаю від хвороби і погіршення товарних якостей уражених плодів можуть становити більше 50%.

Поширення

Стовбур викликає фітоплазма пасльонових (Tomato stolbur phytoplasma). Фітоплазми не переносяться механічно з соком уражених рослин і через насіння. Переносниками фітоплазми в природних умовах є різні види цикадок,  листоблошек.


Термін масової появи цикадок першого покоління для південних областей - кінець травня. Цикадки здатні переносити фітоплазми впродовж 2,5 місяців. Пік їх чисельності припадає на першу половину липня. Інкубаційний період розвитку захворювання в рослині томата після його зараження цикадки триває трохи більше 30 діб. Тому максимальні втрати врожаю від захворювання припадають на другу половину липня - середину серпня.

Симптоми

· Деякі симптоми стовбура нагадують дефіцит фосфору.

· Листя дрібнішають, мають хлоротичний відтінок, часто з рожевими або фіолетовими тонами.

· Чашолистики і пелюстки віночка квіток збільшуються, зростаються, краї набувають фіолетового відтінку.

· Видозмінюється пестик, тичинки, пелюстки зеленіють.

· Плоди твердіють, деформуються, при розрізі томату видно білу судину тканину.

· На поверхні кореня з'являються тріщинки, кора набуває бурого відтінку, спостерігається сильне одеревіння внутрішніх тканин кореня.


До сьогоднішнього дня всі заходи щодо захисту рослин зводилися до знищення багаторічних бур'янів, які є резерваторами фітоплазми, і зниження за допомогою інсектицидів чисельності цикадок, що є головними розповсюджувачами хвороби.

 Нарешті проблема вирішена!

Пропонуємо Вам єдиний високоефективний біопрепарат для боротьби зі стовбуром томата - Фітоплазмін, ВРК.


Діюча речовина препарату - тілозіновий макролідний комплекс на основі грунтового актиноміцету Streptomyces fradiae. Препарат має системну дію. Має властивості стимулятора росту.

Застосування

 На томатах відкритого грунту проти: стовбура, бактеріальної вершинної гнилі, чорної бактеріальної плямистості шляхом обприскування або внесення з крапельним поливом.

У захищеному ґрунті, на огірках і томах проти бактеріальних захворювань: гнилі кореневої шийки, м'яка бактеріальна гниль, бактеріальне в'янення, бактеріальний рак, некроз серцевини стебла шляхом обприскування або внесення з крапельним поливом.


Зверніть увагу! Препарат може виявляти фітотоксичність при застосуванні його на ранніх стадіях розвитку рослин. Оптимальний термін для проведення обробок Фітоплазміном - через місяць після висадки розсади томата й огірка на постійне місце.

При необхідності захисту рослин від бактеріозів в більш ранні терміни рекомендується використовувати Фітолавін.


Ефекти від застосування Фітоплазміна, ВРК:


- перша обробка в нормі 4 л/га в фазу початок цвітіння через систему крапельного поливу;

- дворазове обприскування в нормі 3 л/га з інтервалом 10-14 діб в періоди початку льоту ... і масового льоту переносників.


У зв'язку з тим, що зараження стовбуром найчастіше супроводжується вірозами, для відновлення рослин слід застосовувати інтегровану систему захисту, що включає обробки препаратами Фітоплазмін, Фітолавін, Фармайод й підживлення мікроелементами, що нормалізують процеси фотосинтезу.

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити