googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Як вибрати стимулятор росту для хвойних рослин?


Для початку потрібно зрозуміти,  що потрібно хвойним деревам. Ялини, сосни, туї, кедри, ялиці, ялівці та інші представники вічнозеленого «сімейства» мають свою специфіку розвитку. Спочатку вони стрімко нарощують кореневу масу, і лише потім направляють максимум сил і ресурсів на розвиток крони.

Посадку саджанців необхідно здійснювати в певні періоди. Так, якщо є відкрита коренева система - то навесні або восени. Якщо саджанці знаходяться в контейнерах - для посадок підійде будь-який час року. Але при цьому вкрай важливо використовувати стимулятори коренеутворення, які допоможуть в найкоротші терміни наростити об'ємну кореневу систему. Навіщо це потрібно? Потужна коренева система буде краще «качати» вологу і мінеральні елементи з ґрунту, що вкрай важливо для розвитку культури. Хвойні рослини не бояться морозів, але деякі - особливо примхливі «сортові» рослини, - можуть постраждати від сонячного проміння разом  та вітру. В такому випадку дерева висихають, а їх голки покриваються сонячними опіками. Уражені дерева довго оговтуються, а в окремих випадках навіть можуть загинути.

Виправити ситуацію дозволяє збалансоване харчування. Але багато правил, актуальні для листяних, не можна застосовувати щодо хвойних культур.

В тому числі, найважливіший постулат говорить: ніяких азотних підживлень, які стимулюють наростання молодих пагонів! Якщо це відбувається напередодні зими, то велика ймовірність загибелі пагонів через сильні морози. Але і навесні вічнозелені дерева не потребують відновлення хвої. Так що азотні добрива - зайвий, а часом навіть небезпечний «інгредієнт» для хвойних культур.


Зате колючі дерева і кущі мають гостру потребу в наступних елементах живлення:

• калій: нормалізує фотосинтетичні реакції; підвищує імунітет і стійкість культур до стресів;

• фосфор: є невід'ємною частиною ДНК; підтримує процес фотосинтезу, який у випадку з хвойними культурами протікає цілий рік; бере участь в диханні рослин;

• магній: центральне «ядро» в структурі хлорофілу - зеленого пігменту, що є ключовим учасником фотосинтезу;

• залізо: дефіцит цього мікроелемента призводить до хлорозу - пожовтіння голок;

• бор: стимулятор захисних процесів - він підвищує стійкість до морозів і посухи.

І це - лише короткий список необхідних речовин. Їх відсутність загрожує неприємностями: живець не укоріниться, стимуляція росту не відбудеться, доросла рослина не зможе сформувати насичену, пишну, здорову крону. Що робити? Використовувати в роботі стимулятори росту.


Препарат з максимальною ефективністю

Таким універсальним стимулятором є Лігногумат. Це препарат, що містить гумінові і фульвові кислоти, а також мінеральні речовини. На рослини він діє комплексно: прискорює цвітіння декоративних культур, стимулює стійкість до несприятливих факторів, покращує поживні показники «раціону» рослин. Крім того, Лігногумат необхідний для кращого вкорінення живців. Не дивно, що його активно використовують в сільському господарстві, садівництві, городництві, декоративному ландшафті. Вічнозелені дерева і кущі обов'язково мають потребу в мікроелементах. А з цим у Лігногумату все в порядку, адже він містить калій, сірку, залізо, марганець і ще шість поживних речовин. Також застосування Лігногумату сприяє:

• покращенню розвитку кореневої системи на початкових етапах росту декоративних культур; 

• підвищенню стійкості до різких перепадів температур, посухи, заморозків і інших стрес-факторів;

• прискоренню обміну речовин, що важливо для фотосинтетичної активності рослин;

•  Лігногумат є джерелом цінних амінокислот;

• оптимальному розвитку надземної частини.

При застосуванні Лігногумату колір ваших хвойних дерев буде завжди яскраво зелений.


Норма витрати Лігногумату при поливі і листових обробках - Лігногумат А, АМ - 5 г на 10 л води, Лігногумат Б, БМ - 25 мл на 10 л води.


Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити