Хвороби хвойних рослин та ефективна боротьба з ними
Хвойні дерева та кущі потребують захисту! Будь-які стресові фактори послаблюють імунітет здорової рослини. Як результат, він стає легкою «здобиччю» для різноманітних патогенів.
Особливо гостро дана проблема стоїть навесні, коли хвойні культури ослаблені після зими.
Всі захворювання, які вражають ці рослини, можна розділити на інфекційні та неінфекційні.
Інфекційні хвороби хвойних рослин і боротьба з ними безпосередньо пов'язані з фітосанітарним станом ґрунту. Якщо інфекційний пресинг дуже великий, то навіть такі стійкі культури як сосни, ялини, ялівці та інші представники «колючого сімейства» не впораються зі збудниками хвороб. В такому випадку підвищується актуальність наступних хвороб:
• сіра гниль. Уражені пагони ніби покриваються шаром сіро-коричневої пилу. Ця хвороба особливо шкідлива на погано провітрюваних ділянках, при загущенні посадок і при слабкому освітленні.
• шютте. Існує кілька різновидів хвороби. Так, сніжна форма актуальна для регіонів, де взимку випадає велика кількість снігу. Міцелій поширюється від хвоїнки до хвоїнки, приводячи до їх загибелі. Крім того, розвитку хвороби сприяють дощі; сніг, що випав і розтанув восени, а також затяжна весна. Буре шютте розвивається в умовах високої вологості і на загущених посадках, приводячи до відмирання гілок.
• різні види іржі. При сильному ураженні рослини втрачають декоративність, пагони засихають і викривляються. Якщо ж в зоні ризику опиняється ялівець, відбувається відмирання окремих гілок, а на стовбурі утворюються здуття.
Крім того, хвойні рослини можуть страждати від альтернаріозу, фузаріозу, різних видів раку, песталаціевого в'янення і деяких інших інфекційних хвороб. Головне - не упустити розвиток хвороби, а спрацювати по найперших симптомах. В іншому випадку зупинити стрімке поширення і розвиток патогенів буде дуже і дуже складно.
Хвороби хвойних рослин небезпечні, і боротьба з ними - серйозна робота, що вимагає комплексного підходу. Вона полягає в дотриманні агротехніки, зміцненні природного імунітету, ретельного моніторингу стану дерев, а при необхідності - проведення своєчасного захисту від патогенів. Якщо ж пустити ситуацію на самоплив, хвойники можуть швидко втратити свої декоративні властивості і навіть загинути!
Зеребра Агро саме той препарат, який потрібен хвойним рослинам. Він простимулює ріст та розвиток рослин, активізує розвиток потужної кореневої системи, зміцнить імунну систему рослин, буде ефективно стримувати розвиток грибків і бактерій.
Зеребра Агро застосовується для вирощування сіянців хвойних рослин (замочування насіння в 1% розчині Зеребра Агро), а також для обприскування по листу 1,5-3 мл на 8 літрів води.
Досліди проведені на хвойних рослинах при застосуванні препарату Зеребра Агро показали прискорення росту рослин (приблизно 4-6 см в рік). Хвойні рослини мали яскраво-зелене забарвлення. А також значно підвищилася опірність рослин до різних захворювань.