googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Алхімія стерні, або як перетворити рослинні рештки в золото?

 

Значення рослинних решток для ґрунту складно переоцінити. Вони є природним захистом від перегрівання і втрати продуктивної вологи в умовах посухи, та поживним середовищем для корисної ґрунтової мікрофлори.

Для розкладання стерні в природних умовах необхідно декілька років. З метою прискорення цього процесу, покращення структури та родючості ґрунту компанія Родоніт пропонує після жнив обробити рослинні рештки мікробіологічним препаратом .

 

Ризобакт СП Гуміфікатор (без азотних добрив)

 

Технологія з застосуванням Ризобакту СП Гуміфікатору- це не просто деструкція з втратою вуглецю, що виділився з решток, а гуматизація - закріплення в ґрунті за допомогою ризосферних мікроорганізмів елементів живлення (органічного вуглецю, NPK та мікроелементів), перетворення недоступних форм елементів живлення в доступні і отримання 0,5-3,0 т/га високогуматизованого органічного добрива, залежно від культури і маси рослинних решток.

Використання препарату дозволяє активізувати природну фіксацію атмосферного азоту, внаслідок чого на розкладання рослинних залишків не витрачається ґрунтовий азот. Гуміфікація має післядію, мікробіота, що розмножилася, продовжує відновлювати структуру ґрунту, патогенна і гнильна мікрофлора (особливо збудники кореневих гнилей і мікотоксинів) пригнічується за рахунок розвитку корисних мікроорганізмів і, як наслідок, буде зниження захворювань, підвищення врожайності, зменшення кількості бур'янів та шкідників.

       Особливу увагу варто звернути на інтенсифікацію процесу азотфіксації в ґрунті після гуміфікації. Завдяки роботі мікрофлори, що розмножилася, вміст азоту в ґрунті після гуміфікації значно вищий, ніж на полях без гуматизації.

 

  Норми застосування Ризобакту СП Гуміфікатор:

        При масі соломи злакових культур 3-4 т/га норма складає 1,5-2,0 л/га; при кількості соломи більше 4,0 т/га і для кукурудзи, соняшнику та інших високостеблових культур – 2,0-3,0 л/га.

        Оптимальна норма робочого розчину 200 л/га, в умовах посухи – 300-400 л/га.

Умови внесення:

Препарат вносять у вечірні-нічні години, або у похмуру погоду шляхом обприскування (подрібнених або не подрібнених) рослинних решток із заробкою в ґрунт, або без неї. Максимальна інтенсивність процесу гуміфікації досягається при розмірах рослинних залишків – 2-5 см і неглибокій заробці у ґрунт (до 6-10 см).

Результати застосування Ризобакту СП Гуміфікатор в умовах дефіциту вологи (на прикладі Миколаївської обл-ті)

        Фермерське господарство «Володимирське» (Миколаївська обл.)

        

Поле з пожнивними рештками пшениці озимої                                                               Ризобакт СП Гуміфікатор у дії 

       (через місяць після внесення препарату)                                                                     (пожнивні рештки стали більш ламкими) 
Миколаївщина – регіон, що вирізняється дуже жарким та посушливим літом.

У ФГ «Володимирське» агроном регулярно мав проблеми з нерозкладеними пожнивними рештками попередника при посіві. У 2017 р. вперше спробував препарат Ризобакт СП Гуміфікатор - внесли його досить пізно – у кінці жовтня. Обробили 10 га задискованих пожнивних решток пшениці озимої. Норма витрати препарату 2 л/га. У 2018 році посіяли соняшник. Поле перед посівом було більш вирівняне, ґрунт пухкіший, а потім у подальшому було отримано дружні сходи соняшнику.

У ФГ Михайленко препарат Ризобакт СП Гуміфікатор вносили на пожнивні рештки соняшнику в середині серпня з нормою витрати 3 л/га у вечірній час після невеликого дощу. Також до бакової суміші додавали Лігногумат  0,4 л/га з подальшим дискуванням ґрунту. Через місяць після внесення препарату на полі відчувався яскраво виражений грибний запах, а на пожнивних рештках з’явився наліт, що свідчило про дієвість препарату Ризобакт СП «Гуміфікатор». Обробка пожнивних решток соняшника Ризобактом СП Гумікатор забезпечила кращий розвиток наступної культури - пшениці озимої та її врожайність 40 ц/га.

 

У фермерському господарстві «Мрія» – рослинні рештки взагалі палили. Вирішили спробувати в 2017 р. препарат Ризобакт СП Гуміфікатор на рослинних рештках пшениці озимої. Що помітили? На соломі з’явився характерний грибний наліт і на полі був присутній грибний запах. І оралося на цьому полі набагато краще. Настільки були задоволені результатом, що і цього року внесли препарат по рослинних рештках пшениці озимої.

ВАЖЛИВО! З Ризобактом СП Гуміфікатор Ви зекономите кошти на розкладання пожнивних решток за рахунок відмови від використання азотних добрив!

 

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити