googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Альбіт - універсальний антидот. Соя

Відомо, що соя надзвичайно схильна до токсичного впливу гербіцидних обробок. На даній культурі вони можуть привести до втрати  половини врожаю. Більшість гербіцидів, що застосовуються проти дводольних бур'янів в післясходовий період, в суху спекотну погоду викликають сильні опіки і часткову втрату хлорофілу в листі. Гербіцидний стрес на сої може також проявлятися в запізненні формування бульбочок, що не дозволяє фіксувати достатню кількість азоту.

Рішенням даної проблеми є використання в комплексі з гербіцидами ефективного антидоту (Альбіту). При додаванні в бакову суміш до гербіцидыв Альбіт не знижує їх ефективність проти бур'янів; в той же час захищає рослини сої від гербіцидного стресу і стабільно забезпечує прибавку врожаю в порівнянні з чисто гербіцидною обробкою. При цьому, Альбіт використовується в звичайно рекомендованих для вегетативних обробок нормах (40-50 мл / га).
Встановлено, що застосування Альбіту в оптимальній нормі 40 мл / га спільно з гербіцидом на основі імазетапіру в фазі 2 трійчастих листка дозволило підвищити врожайність сої сорту Вілана на 6,5 ц / га (25,5% в порівнянні з використанням чистих гербіцидів). Гербіцидна активність проти комплексу бур'янів (просо куряче, канатник Теофраста, щириця закинута, портулак городній, амброзія полинолиста, березка польова) при додаванні Альбіту не знизилася. Цікаво, що і при обробці насіння з наступним обприскуванням гербіцидом Альбіт мав антідотну дію, як би заздалегідь готуючи рослини до гербіцидного стресу. При використанні оптимальної норми Альбіту 50 мл / т прибавка врожаю в порівнянні з гербіцидним контролем склала 23,5%. Цей факт не можна пояснити лише з точки зору рістстимулюючої активності препарату, оскільки обробка насіння Альбітом 50 мл / т на фоні «чистого контролю» без гербіцидів забезпечила прибавку лише 11,8%.

Як антидотний, так і рістстимулюючий ефект Альбіту максимальний при дворазовому застосуванні Альбіту (обробка насіння + по вегетації з гербіцидами).

У польових дослідах Альбіт поєднували з гербіцидами на основі таких д.р., як імазетапір, хлорімурон-етил + імазетапір, тифенсульфурон-метил, водний розчин, що містить 90% еоксілата ізодецилового спирту, хізалофоп-П- етил, кломазон, імазамокс і іншими. В середньому по всіх проведених дослідів, використання Альбіту з післясходовими гербіцидами на сої забезпечувало додатково 3,2 ц / га врожаю (19,1% в порівнянні з використанням чистих гербіцидів).

В цілому, на сої антидотна активність Альбіту щодо подолання пестицидного стресу продемонстрована при трьох способах застосування препарату: обробка насіння (до використання гербіцидів), спільно з гербіцидами, обприскування альбітом через 3-7 діб після застосування гербіцидів.

Альбіт можна застосовувати як спільно з гербіцидами (в баковій суміші), так і через 3-7 доби після їх використання (для зняття стресової дії).
Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити