googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

ЗАОЩАДИТИ, але розумно — поради фахівців щодо весняної обробки саду та винограднику

 У нинішніх реаліях аграріям доводиться думати не лише про врожайність, але й про суттєву економію засобів захисту рослин, добрив та інших препаратів. Як заощадити в умовах сьогодення, які препарати вибрати  для весняних обробок розкаже нам Олег Дубина, провідний спеціаліст компанії «Родоніт Агро».

Наша компанія руйнує існуючий серед садівників та виноградарів стереотип про те, що сучасні технологічні рішення захисту та підвищення продуктивності плодових насаджень – це дорого…

Мідь вже понад 200 років є... і  залишається основним засобом захисту в садах та виноградниках ранньою весною, а також широко застосовується впродовж вегетаційного сезону та перед входом в зиму.

Існує багато препаратів, до складу яких входять сполуки міді, але самим концентрованим та найбільш ефективним на сучасному ринку є препарат Нордокс 75 WG, який виробляють в Норвегії, на заводі компанії NORDOX AG. Цей мідьвмісний фунгіцид/бактерицид відомий у всьому світі і є еталонним продуктом серед собі подібних та новинкою для українського ринку.

Чим же може бути цікавий цей препарат європейського виробництва для Вас, в цей непростий для нашої країни час?

 На сучасному ринку це найбільш концентрований мідьвмісний препарат, оскільки містить 750 г чистої, біологічно активної міді в 1 кг. Це дозволяє застосування найменшої норми продукту – від 1,0 кг на 1 га саду чи винограднику! А максимальна рекомендована доза за рік  - 4,5 кг/га.

Більшість мідьвмісних препаратів мають розмір частинок більше 2 мікронів, що зменшує їх здатність до утримання на поверхні рослин. Нордокс 75 WG виробляється за стандартами ISO 9001 і ISO 14001, та гарантовано має 90% від об’єму - частинки розміром 1,2 мікрони, що забезпечує надвисоку ефективність його дії та пролонгований захист плодових насаджень.

Препарат має низьку фітотоксичність (не припалює!), високу адгезію (прилипання) та високу дієвість за несприятливих погодних умов. Нордокс 75 WG зберігає ефективність навіть в умовах сильних дощів.

Дослід з порівняння мідьвмісних фунгіцидів за стійкістю до змивання опадами, що був проведений у Франції, показав: Нордокс 75 WG у 5 разів краще утримувався на листках винограду порівняно з конкурентними продуктами. Через 30 днів після проведення обробки на листках винограду залишилося близько 50% препарату Нордокс і лише 10-15% гідроксиду міді та бордоської суміші. За цей період сумарно випало близько 100 мм опадів!

При цьому препарат має функцію повільного контрольованого вивільнення іонів міді завдяки вмісту одновалентної та двовалентної міді. А це дозволяє рослинам залишатися захищеними від збудників хвороб впродовж тривалого часу. Висока концентрація міді в препараті означає, що Вам буде потрібно менше продукту і менше його застосувань при тому, що цей продукт безпечний для довкілля та людини.

Для обробки гектара насаджень потрібно 1,0-2,0 кг/га препарату. Для приватних господарств норма витрати становить 10-20 г на 10 л води (витрата робочого розчину 2-5 л на одне дерево).

Забезпечити збалансоване живлення садів та виноградників, а також посилити систему захисту від хвороб допоможе бактерицидно-фунгіцидне добриво Верно FG Cu30 + Zn30.

Це високонцентрований продукт на основі оксидів міді та цинку. З одного боку, мідь та цинк відіграють важливу роль у розвитку рослин. Завдяки властивостям цих елементів Верно FG бере участь у активізації фотосинтезу та дихання, у синтезі білків та цукрів, збільшує вміст аскорбінової кислоти та хлорофілу, активує ряд ферментів і фітогормонів, підвищує ефективність азотних добрив та покращує надходження в рослину інших мінеральних елементів, посилює  стійкість рослин до весняних заморозків. Дефіцит міді й цинку  на відповідних етапах розвитку рослини призводить до зниження врожаю і робить її вразливішою до хвороб.

З іншого боку, не лише мідь має фунгіцидну та бактерицидну дію, але й цинк також володіє яскраво вираженими антисептичними властивостями. Застосування Верно FG посилює захист рослини від низки захворювань та дозволяє скоротити кількість обробок фунгіцидами або зменшити їх норми витрати. Для обробки 1 га саду або винограднику потрібно 0,5–1,0 кг препарату.

Нордокс 75 WG та Верно FG також рекомендовані для застосування в органічному землеробстві і мають відповідні сертифікати (OMRI, Ecocert, Kiwa, GMP+). Ці два препарати – Нордокс 75 WG та Верно FG можна поєднувати, тоді норми будуть знижені.

Таким чином, обидва препарати заслуговують на увагу навіть найвибагливіших господарів завдяки високій якості та ефективності, що визнані в усьому світі, низьких нормах витрати на 1 га та привабливій ціні.

Застосовуючи препарати Нордокс WG та Верно FG в технологіях захисту та живлення садів та виноградників, Ви отримаєте стабільне підвищення врожайності та якості продукції та ГАРАНТОВАНИЙ ПРИБУТОК!

 

СВІТОВИЙ ДОСВІД  ЗАСТОСУВАННЯ НОРДОКС WG ТА ВЕРНО FG НАВЕСНІ

Виноградники. Препарат Нордокс 75 WG та бактерицидно-фунгіцидне добриво Верно FG широко застосовуються на виноградниках у різних куточках світу. Іспанія, Італія, Португалія, Нова Зеландія, США, країни Адріатики, Хорватія, Словенія, Грузія, Греція, Туреччина – це лише деякі з країн, що працюють з Нордокс 75 WG та Верно FG як у інтенсивних технологіях, так і в органічному землеробстві. Ці мідьвмісні продукти виробництва компанії NORDOX AG, що застосовуються на столових та винних сортах винограду у відносно низьких дозах, запобігають поширенню і контролюють більшість бактеріальних і грибкових захворювань, серед яких - мілдью (Plasmopara viticola), оїдіум (Unicula necator), чорна плямистість або фомопсис (Phomopsis viticola), чорна та інші гнилі ягід (Guignardia bidwellii, Aspergillus sp. та інші) тощо.

У світовій практиці кількість обробок та норма витрати Нордокс 75 WG та Верно FG дещо варіюють залежно від кліматичних умов та технологій вирощування. Верно FG, як правило, застосовують навесні до набухання бруньок та/або до цвітіння в нормі витрати 0,5-1,0 кг/га. В європейській практиці застосування Верно FG у цей період дозволяє не лише уникнути дефіциту міді та цинку, але й підсилити роботу системних фунгіцидів та запобігти виникненню резистентності у патогенів.

Нордокс 75 WG вносять по 1,0-2,0 кг/га як до цвітіння, так і після нього, або по 1 кг/га в бакових сумішах з системними фунгіцидами для максимального захисту від хвороб. Для прикладу, у Греції багато виробників віддають перевагу Нордокс 75 WG для застосування у найбільш ранні фази: BBCH 00-05. При цьому обробки препаратом у нормі 1 кг/га проводять 4-5 разів за сезон як на столових, так і на винних сортах (BBCH 19-BBCH 87). У Туреччині 2 обробки препаратом у період спокою (по бруньці та перед цвітінням) дозволяють повністю усунути проблему фомопсиса. З цією метою вносять 150 г Нордокс 75 WG  на 100 л води при витраті робочого розчину 300-400 л/га.  

В органічному землеробстві Нордокс 75 WG застосовують в знижених нормах, збільшуючи кількість внесень впродовж сезону. Для прикладу, в Італії кількість обробок препаратом може досягати 16 на рік з дотриманням допустимої сумарної норми – не більше 4 кг міді на 1 га. В Іспанії виробники починають працювати препаратом, коли пагони досягають 15 см і застосовують лише 200 г/га препарату при нормі виливу робочого розчину 100 л/га. Після цвітіння норму збільшують до 1 кг/га та 500 л/га води.  В Португалії до цвітіння застосовують 350-400 г/га препарату, після цвітіння – 1 кг/га.

Плодові культури. Обидва продукти застосовують для обробки плодових насаджень по всьому світу: від Європи до Латинської Америки та Африки, від США до Австралії. Як і на виноградниках, в світовій практиці прийнято застосовувати Верно FG в садах навесні до набухання бруньок та перед цвітінням в нормі витрати 0,5-1,0 кг/га. Превентивні обробки яблуневих та грушевих садів препаратом Нордокс 75 WG забезпечують захист від широкого кола хвороб: парші (Venturia sp.), бактеріального опіку (Pseudomonas, Erwinia amylovora), бактеріального раку (Nectria galligena) та інших бактеріозів, філостиктозу тощо. При застосуванні на кісточкових плодових культурах Нордокс 75 WG є не менш ефективним у профілактиці низки небезпечних захворювань (як грибкових, так і бактеріальних), серед них курчавість листя, моніліоз, бактеріальні плямистості, бактеріальний рак та багато інших.

Як правило, до цвітіння садів проводять по 2 обробки препаратом: деякі господарі починають працювати ще по сплячій бруньці, інші – у фази зелений конус та висування бутонів. Найчастіше норма витрати Нордокс 75 WG у цей період – 1,0-1,5 кг/га за одну обробку.

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити