googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Вихід садових культур із зими. Особливості обробки саду від компанії «Родоніт»

Скоро прийде весна, а разом із нею – гаряча пора для кожного садівника. У вашому саду буде багато роботи.  Адже від того, як ми попрацюємо навесні, безпосередньо залежить і те, який ми результат отримаємо восени. Як підготувати сад до весни, щоб незабаром насолоджуватися результатами? Про що слід пам’ятати, наводячи лад перед новим сезоном? Про те, як захистити сад від усіх небезпек та забезпечити щедрий врожай з допомогою інноваційних препаратів, нашому виданню розповідає директор з розвитку ПП «Родоніт Агро» Олег ДУБИНА. На ринку ця компанія працює вже два десятки років, тож її препарати встигли пройти випробування на практиці й зарекомендували себе як дієві і дуже ефективні засоби.

 

Весняні роботи у саду починаються з огляду плодових дерев і ягідників. Якщо взимку на дереві збереглося сухе листя, або висять у великій кількості дрібні плоди й навіть квітки, засохлі ще навесні під час цвітіння й формування зав'язі, або великі гнилі плоди - це повинно насторожити садівника. Все це явні ознаки бактеріального опіку або будь-якого іншого виду бактеріозу.

Бактеріальний опік - небезпечне інфекційне захворювання плодових культур. Збудник захворювання бактерія Erwinia amylovora. За високу шкодочинність віднесене до об’єктів суворого карантину.

Навесні, з початком сокоруху, бактерії Erwinia amylovora активізуються й починають розмножуватися. Цьому сприяє висока вологість повітря і температура вище 18-20°С. В результаті розмноження бактерій з'являється ексудат, що виділяється на поверхні плодових дерев у вигляді дрібних крапель  та є джерелом інфекції квіток, листя і однорічних пагонів.

Тому, саме на початку вегетації необхідно провести захист дерев і чагарників, перш за все, від бактеріозів. З цією метою вже на початку набухання бруньок необхідно застосувати препарат Фітолавін (20 мл/10 л води або 2 л/га). Така обробка спрямована проти зимуючої інфекції на поверхні кори і на захист листя, що розпускається, від зараження. Потім обробку важливо повторити в період висунення-відокремлення бутонів і на початку розкриття 75% квіток.

У кінці квітня проходить вже цвітіння кісточкових культур. І у садівників дуже відповідальний момент так, як первинне зараження бактеріальним опіком відбувається через квітки. Застосовуйте Фітолавін саме під час цвітіння для припинення поширення інфекції через генеративні органи.

 

У березні, а в південних регіонах країни вже і в лютому, обрізають плодові дерева. Звичайно, для обрізки саду спочатку потрібно підготувати необхідний інструмент: секатори, ножі, пилку, драбину тощо. Обрізку починають тоді, коли температура не буде опускатися нижче +5°С. Обрізка плодових дерев — необхідний спосіб для формування крони, росту і плодоношення рослин в саду. Також у березні роблять санітарну обрізку ягідників.

Щоб уникнути поширення вірусних і бактеріальних інфекцій впродовж сезону, при догляді за рослинами після обрізки, щеплення, пасинкування компанія "Родоніт" пропонує Вам дезінфікуючий противірусний препарат з бактерицидним та фунгіцидним ефектами для захисту плодових культур - Фармайод, ВРК. Діюча речовина препарату- водорозчинний комплекс йоду з поверхнево-активним речовиною, 100 г/л.

При обрізці плодових дерев обов’язково зверніть увагу на поперечні зрізи великих гілок. Некроз серцевини свідчить про ураження судинної системи дерева. Продовжити життя такого дерева можна своєчасним обрізанням уражених гілок і дезінфекцією зрізів 1% розчином Фармайоду (100 мл на 10 л води). Також, якщо на корі гілок, стовбурів, штамбів є виразки, тріщини, то на їх поверхні легко поселяються патогени Дуже зручно буде садівнику застосувати новий сучасний препарат Фармайод (100 мл на 10 л води), цілющі властивості якого важко переоцінити. 10% Фармайод можна добавляти також до садової фарби.

Обов’язково!!! Під час обрізки плодових дерев проводьте дезінфекцію інструментів.

Потребує плодовий сад навесні також профілактики та захисту від хвороб.  Перший крок для надійного захисту дерев — весняна побілка. Вона захистить дерева не лише від сонячних опіків, а й від шкідників. Чим її виконувати (вапном, професійними фарбами) обирати лише вам за власними можливостями.

У фенофази «мишаче вушко» — «відокремлення бутонів» плодових дерев слід застосовувати фунгіциди, діючими речовинами яких є мідь. Вони широко представлені на ринку, мають контактну дію та допомагають суттєво знизити зимуючу інфекцію.

Компанія «Родоніт» пропонує Вам природний фунгіцид/бактерицид міді, відомий у всьому світі завдяки високій стійкості та ефективності при несприятливих погодних умовах - Нордокс 75 WG. На сучасному ринку це найбільш концентрований мідьвмісний препарат, оскільки містить 750 г чистої біологічно активної міді в 1 кг препарату. Іони міді, які вивільняються після потрапляння на поверхню рослин, поглинаються мікроорганізмами. Це призводить до порушення обміну речовин патогенів через пригнічення ферментативних реакцій. З поверхні частинки міді вивільняються повільно, тому захист плодових рослин від грибкових і бактеріальних інфекцій триває довше.

Препарат має низьку фітотоксичність, високу адгезію та ефективність навіть за несприятливих погодних умов. Нордокс зберігає ефективність навіть в умовах сильних дощів, що актуально у наш період кліматичних зрушень. При цьому дієвими є навіть низькі дози засобу, тож, застосовуючи його, можна суттєво зекономити. Засіб можна використовувати в органічному рослинництві, адже він відповідає міжнародному сертифікату OMRI (Інститут органічних матеріалів). Застосування продуктів, включених в список OMRI, дозволяє підприємствам отримати сертифікат органічного виробництва.

Для обробки гектара плодових насаджень потрібно 1,0 кг/га препарату. Для приватних господарств норма витрати становить 10-15 г на 10 л води (витрата робочого розчину 2-5 л на одне дерево).

 

Весна - найкраща пора для використання стимуляторів росту, особливо в період від середини березня до кінця квітня. Фруктові дерева вимагають особливого догляду, тільки за цієї умови можна отримати гарний врожай, який буде радувати вас і приносити прибуток. Тому для досвідчених садівників незамінним стане стимулятор росту для плодових дерев - Зеребра Агро.

Щороку змінюється система застосування фунгіцидів. Збільшуються норми внесення, з’являються нові препарати та суміші. Це спричинено тим, що мікробіота має властивість виробляти резистентність до діючих речовин препаратів. Але є унікальна за властивостями Зеребра Агро, до якої патогенні бактерії та гриби резистентності не виробляють. Із цим препаратом можна впевнено вести профілактику та боротьбу з хворобами рослин навіть на фоні постійної мутації їх збудників.

Зеребра Агро двічі економить кошти. По-перше, за рахунок зменшення норми застосування хімічних фунгіцидів до нижньої межі, рекомендованої виробником, зі збереженням ефективності максимальної норми. По-друге, за рахунок зниження норми фунгіцидів в наступних обробках, або відмови від подальших обробок через пролонгацію дії фунгіцидів та нормалізації стану рослин.

 

Зеребра Агро - це універсальний препарат, при застосуванні якого підвищується зав’язуванням плодів, знижується ураженість хворобами, підвищується стійкість рослин до несприятливих факторів (посуха); підвищується продуктивних стебел на м². Обробляючи по інструкції дерева цим стимулятором росту, восени ви отримаєте смачні, корисні, безпечні і великі плоди.

Ми рекомендуємо обробляти дерева Зеребра Агро три рази: обприскування в фазу "рожевий бутон" 250 мл/га, в фазу плід "волоський горіх" 250 мл/га, через 15-20 днів після другої обробки 250 мл/га.

 

Найвідоміший на аграрному ринку України стимулятор росту  (у продажу майже 20 років) – це Лігногумат. Лігногумат – це провідник живлення, стимулятор і вкорінювач. Він вигідно відрізняється від інших гуматів тим, що є найбільш концентрованим. Сталість складу та стабільність його роботи забезпечує отримана з деревини унікальна сировина – лігносульфонат.

Препарат дозволяє підвищити стресостійкість плодових культур та збільшити їх урожайність. При застосуванні Лігногумату на плодових культурах покращується укорінення живців та приживлюваності саджанців, підвищується морозо- та посухостійкість, підвищується товарність продукції (збільшення вирівняності і інтенсивності забарвлення плодів) та поліпшується якість продукції (підвищення вмісту цукрів в плодах при зниженні кислотності)

Підживлення з використанням препарату Лігногумат - гарантія високих урожаїв.

Препарат застосовується на різних стадіях вирощування рослин. Застосовують його при крапельному поливі, поливі під корінь та при позакореневому підживленні.  Норми витрати при замочуванні живців, саджанців - концентрація робочого розчину - 0,05% (5 г Лігногумату марок А, АМ або 0,025 л марок Б, БМ на 10 л води). Обробка посадкового матеріалу (замочування на 10-20 годин) розчином Лігногумату при нормі витрати робочого розчину 1 л на 50 живців або 5 саджанців.

При поливі саджанців в ході вирощування, при посадці і після висадки на плантацію - концентрація робочого розчину - 0,02% або 20 г Лігногумату марок А, АМ або 0,1 л марок Б, БМ на 100 літрів поливної води.

При позакореневих обробках рослин норма витрати препарату становить - 150 г Лігногумату марок А, АМ або 0,45 л марок Б, БМ на гектар при витраті робочого розчину 200-300 л / га і 900 г марок А, АМ або 2,25 л марок Б, БМ на гектар при витраті робочого розчину 800-1200 л / га. Кратність обробок: 3-7 разів за сезон. Також  (при численних позакореневих обробках ЗЗР рекомендується щоразу додавати Лігногумат (50 г/га) у кожну обробку для зниження хімічного навантаження на рослини).

 

Для покращення листових підживлень рекомендуємо до кожної листової обробки додавати прилипач – Гідролип. Завдяки властивостям гідрогелю «Гідролип» утворює на поверхні рослин водо-газопроникну плівку, яка вже через 30 хв після обробки не змивається дощем і тим самим підвищується ефективність обробок ЗЗР і добривами. Норми витрат під час оприскування у період вегетації – 0,6–1 л/га.

І наостанок

Любіть свій сад, правильно доглядайте і вчасно проводите всі необхідні роботи. Тоді він буде цвісти і рясно плодоносити на радість вам і оточуючим.

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити