googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Кореневі гнилі озимих культур. Як їх розпізнати та попередити?

 Небезпечні хвороби для озимих зернових культур потребують постійного контролю і захисту рослин, особливо навесні після нетипових строкатих осінньо-зимових перепадів температур, чергування дощів зі снігопадами, невеликих морозів із відлигами, нестійкого стану зимового спокою рослин.

Велику загрозу для рослин пшениці, особливо під час вегетативного розвитку, становлять збудники грибних інфекцій. Останніми роками в Україні значно збільшилися площі посівів пшениці озимої, уражені грибними захворюваннями, зокрема кореневими гнилями. Кореневі гнилі проявляються під час осінньої вегетації , а також поширюються в період весняного кущення і прогресують до молочно– воскової стиглості. Найбільш поширеними є звичайна коренева(гельмінтоспоріозна) гниль, фузаріозна, офіобольозна, церкоспорельозна та змішані фузаріозно- гельмінтоспоріозна та фузаріозно–церкоспорельозна кореневі гнилі.

Кореневі гнилі вражають коріння, прикореневу частину стебла, підземне міжвузля, вузол кущіння рослин. Найчастіше виявляються на сходах. На озимих  спостерігають загнивання корінців та стебел. На дорослих рослинах захворювання викликає почорніння та відмирання кореневої системи або основи стебла, вони відстають у рості та в’януть.

Основне джерело інфекції – ґрунт, у якому на уражених рештках зберігаються збудники хвороби. Додатковим джерелом інфекції є заражене насіння.

Основні заходи захисту озимих від кореневих гнилей полягають в дотриманні технології вирощування, сівозміни, протруєнні насіння та за необхідності після виходу із зими обприскування посівів озимих культур рекомендованими фунгіцидами та біопрепаратами.

Компанія «Родоніт Агро» пропонує Вам системно-контактний біофунгіцид – Фітолавін. Діюча речовина Фітолавіну - комплекс стрептотрицинових антибіотиків з переважним вмістом
стрептотр
ицинів Д і С (фітобактеріоміцин)Препарат ефективний проти різних форм бактеріозів та знижує рівень розвитку кореневих гнилей, фузаріозу, ризоктоніозу, антракнозу, фітофторозу тощо. Легко проникає в тканини рослин, циркулює в них впродовж 10-14 днів, блокуючи збудників і підвищуючи здатність рослин протистояти захворюванням.

Фітолавін можна використовувати, як для протруєння насіння 1,5-2,0 л/т так і для позакореневого обприскування 2,0 л/га. Для попередження розвитку кореневих гнилей необхідно зробити профілактичні позакореневі обприскування. Найбільш дієвим засобом буде обприскування озимих Фітолавіном у фазу кущення та фазу виходу в трубку. 

Не зайвим буде поєднати Фітолавін з препаратом Зеребра Агро 0,1 л/га.  Зеребра Агро - унікальний стимулятор росту рослин на основі колоїдного срібла, вперше в світі зареєстрованого для рослинництва. Зеребра Агро захистить озимі культури від багатьох бактеріальних і грибкових хвороб за умови середнього ступеня розвитку захворювання. В умовах сильного, в тому числі епіфітотійного, розвитку захворювання при спільному використанні з фунгіцидами Зеребра Агро значно підвищить їх ефективність.

І наостанок, я вважаю, що найкращим варіантом контролю фітосанітарного стану посівів озимих культур, в точу числі і кореневих гнилей  є профілактичні позакореневі обприскування. Це той випадок, коли краще запобігти, аніж вилікувати. 

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити