googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

Садівники скептично ставляться до обприскування саду восени

Садівники скептично ставляться до обприскування саду восени, вважаючи цю обробку марними витратами. Однак в 50-70-ті роки минулого століття осінні обробки, особливо кісточкових дерев, були важливим прийомом в технології захисту насаджень від різних захворювань. І не дарма. Дійсно обробки фунгіцидами зазвичай завершуються в плодових садах в липні, а ягідників і того раніше. І до наступної весни дерева і кущі залишаються не захищеними від хвороб. В результаті в першу чергу страждають плодові бруньки, від стану яких навесні залежить урожай плодів і ягід в майбутньому році. Плодові бруньки вражають різні патогенні мікроорганізми, і в першу чергу бактерії, що викликають небезпечне захворювання, відоме як бактеріальний опік. Під час тривалої теплої і вологої погоди восени, що досить часто триває в останні роки аж до середини грудня, бактеріальний опік набуває своїх обертів. Та й зими з тривалими теплими періодами також сприяють посиленню захворювання. В бруньках, здавалося б на вигляд здоровими, недорозвиваються маточки і тичинки. Часто такі плодові бруньки, хоча і розпускаються наступної весни, але плоди не зав'язуються. При сильному ураженні сади цвітуть, але бджоли не прилітають, через відсутність в квітках нектару. Ще у вересні при поздовжньому розрізі плодових бруньок, уражених бактеріозом, добре помітний некроз тканин. Такі бруньки в першу чергу страждають від морозів. Потрапивши у міжклітиники, при мінусовій температурі (-2 -10о С градусів), бактерії стають центрами кристалізації або активаторами кристалізації води. Спостерігається ефект «бурульки», тобто, збільшення кристалів льоду за рахунок вилучення води з цитоплазми. Кристали своїми гострими краями викликають загибель клітин, тканин і навіть всієї рослини. В результаті спостерігається різке зниження морозостійкості, що і призводить до масової загибелі плодових бруньок, нерідко і надземної частини рослин.

При тривалій теплій і вологій погоді восени сильно страждає  кора дерев і кущів. Створюються вельми сприятливі умови для розмноження бактерій в паренхімі кори. При інтенсивному їх розмноженні окремі ділянки кори гілок і штамба, особливо молодих дерев, темніють, утворюються виразки, тріщини, які нерідко приймаються садівниками за сонячні опіки. Хвороба ускладнюється ще й тим, що на ураженій бактеріозом корі поселяються різні гриби.

Під час листопаду бактерії проникають в провідну судинну систему через місце відриву листя. Тим самим збільшується інфікованість дерев і кущів патогенними бактеріями.

Наведені аргументи, та й багаторічні спостереження, свідчать про те, що восени, особливо при тривалій теплій і вологій погоді, необхідний захист дерев і кущів від патогенних мікроорганізмів. І, здавалося б марні витрати, цілком виправдані: очищається кора дерев і кущів від патогенних бактерій і грибів, в результаті чого не виникають тріщини і виразки на корі. При цьому різко зменшується число хворих плодових бруньок, нездатних зав'язувати плоди, підвищується стійкість бруньок до негативних температур. І що не менш важливо, зменшується ураженість провідної судинної системи плодоносних гілок патогенними бактеріями.

Захист дерев і кущів найбільш ефективний при обробках в два терміни: незабаром після збирання врожаю плодів і ягід до початку листопада і після опаду листя. У перший термін обробки застосовують мідьвмісні препарати: НОРДОКС 75 (10-15 на 10 л води). Після опаду листя можна використовувати ті ж препарати, а також Фітолавін. Фітолавін, ВРК - антибактеріальний препарат, який має високу ефективність в захисті дерев від бактеріозів, особливо ефективний для оздоровлення судинної провідної системи. Фітолавін, ВРК пригнічує також розмноження патогенних грибів. Застосовується в нормі 20 мл на 10 л води. 

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити