googleads
  • +38 (044) 502-31-56
  • +38 (067) 402-44-14

СТОВБУР ПАСЛЬОНОВИХ. ЩО РОБИТИ?

Стовбур - одна із найпоширеніших і шкодочинних захворювань томатів та інших пасльонових культур (особливо в південних областях України).

Втрати врожаю від хвороби і погіршення товарних якостей уражених плодів можуть становити більше 50%.

 

Поширення

Стовбур викликає фітоплазма пасльонових (Tomato stolbur phytoplasma). Переносниками фітоплазми в природних умовах є різні види цикадок.

Термін масової появи цикадок першого покоління для південних областей - кінець травня. Цикадки здатні переносити фітоплазми впродовж 2,5 місяців. Пік їх чисельності припадає на першу половину липня. Інкубаційний період розвитку захворювання в рослині томату після його зараження цикадки триває трохи більше 30 діб. Тому максимальні втрати врожаю від захворювання припадають на другу половину липня - середину серпня.

Симптоми

Деякі симптоми стовбура нагадують дефіцит фосфору:

• листя недорозвинене, хлоротичне, рожевого або фіолетового відтінків.

• чашолистики і пелюстки віночка квіток збільшуються, зростаються, краї набувають фіолетового відтінку.

• плоди виростають неправильної форми, тверднуть і в них практично відсутнє насіння.

• при пізньому ураженні зовні плоди здаються здоровими, але при їх розрізі видно скупчення грубих судин.

 

До теперішнього часу  всі заходи щодо захисту рослин зводилися до знищення багаторічних бур'янів, які є резерваторами фітоплазми, і зниження за допомогою інсектицидів чисельності цикадок, що є головними розповсюджувачами хвороби.


 

Нарешті проблема вирішена!

Пропонуємо Вам єдиний високоефективний біопрепарат для боротьби зі стовбуром томату - Фітоплазмін, ВРК.

Діюча речовина препарату - тілозиновий макролідний комплекс на основі ґрунтового актиноміцету Streptomyces fradiae. Препарат має системну дію. Має властивості стимулятора росту.

Застосування

 На томатах відкритого ґрунту проти: столбура, бактеріальної вершинної гнилі, чорної бактеріальної плямистості шляхом обприскування або внесення з крапельним поливом.

У захищеному ґрунті, на огірках і томах проти бактеріальних захворювань: гнилі кореневої шийки, м'якої бактеріальної гнилі, бактеріального в'янення, бактеріального раку, некрозу серцевини стебла шляхом обприскування або внесення з крапельним поливом.

 

Зверніть увагу! Препарат може виявляти фітотоксичність при застосуванні його на ранніх стадіях розвитку рослин. Оптимальний термін для проведення обробок Фітоплазміном - через місяць після висадки розсади томату й огірка на постійне місце.

При необхідності захисту рослин від бактеріозів в більш ранні терміни рекомендується використовувати препарат Фітолавін.

 

Ефекти від застосування Фітоплазміна, ВРК:

·        Дозволяє відсунути час інфікування стовбура і бактеріозами до господарсько-незначущих термінів;

·        Обприскування під час льоту цикадки дозволяє зав'язати і сформувати урожай на вже інфікованих рослинах, при цьому якість плодів не погіршується;

·        Початок і завершення плодоутворення на рослинах, непошкоджених стовбуром і пошкоджених, проходить в одні і ті ж терміни;

·        Забезпечує підвищення врожайності до 30%;

·        Біологічна ефективність Фітоплазміна проти стовбура 63,1- 87,4%;

·        Період захисної дії препарату не менше 21-28 днів.

 

Для боротьби зі стовбуром рекомендується наступна схема застосування:

- перша обробка (4 л/га) в фазу початок цвітіння через систему крапельного поливу;

- дворазове обприскування (3 л/га) з інтервалом 10-14 діб в періоди початку льоту і масового льоту переносників.


       При необхідності захисту рослин від бактеріозів в більш ранні терміни рекомендується використову­вати препарат Фітолавін.

На відміну від поширених хімічних фунгіцидів Фітола­він не тільки пригнічує розвиток грибних захворювань у рослин, але й має виражену бактерицидну дію, що робить його одним із найкращих засобів на ринку препаратів для боротьби з бактеріозами.

Застосування Фітолавіну дозволяє виростити більш якісний та екологічно чистий врожай, бо на відміну від більшості хімічних пестицидів препарат не накопичується у кінцевій продукції. Термін очікування після використан­ня до збирання врожаю становить всього два дні.

Діюча речовина препарату не чинить токсичного впли­ву на ентомофагів, комах-запилювачів, тому Фітолавін можна застосовувати у будь-яку фазу розвитку рослин (навіть під час цвітіння).

Норма витрати Фітолавіну для боротьби із бактері­озами - 2 л/га (позакореневе обприскування). 

Консультація

Якщо Вам потрібна консультація, залиште свої контактні дані і ми найближчим часом зв’яжемось з Вами!
Потрібна допомога? Передзвоним Вам за 30 секунд!
Закрити